Stiklinimas

Balkonų stiklinimas Šiauliuose

Balkonų stiklinimas Šiauliuose, tai viena iš pagrindinių Langanos veiklos rūšių. Balkonų stiklinimo sistemos gaminamos Šiaulių mieste.

Balkonų sistemos: kokias rinktis ir kokius aspektus apgalvoti?

Kone neatskiriamas daugelio daugiabučių elementas yra balkonas. Jame smagu pasėdėti žvelgiant į vakarėjantį miestą ir ramiai išgerti kavos, o galbūt įsirengti gyvą mini oranžeriją ar tiesiog pabūti gryname ore neišeinant iš namų. Pasivažinėję po Lietuvą rastume vis mažiau neįstiklintų balkonų. Kodėl? Įstiklinti balkonai leidžia apsisaugoti nuo triukšmo bei sutaupyti šilumos, todėl šaltaisiais metų mėnesiais sulaukiama mažesnių sąskaitų už šildymą. Patiriama mažiau šilumos nuostolių – temperatūra įstiklintame balkone gali būti net 4-7 °C aukštesnė nei lauko, o kambaryje ji vidutiniškai padidės 2-4 °C. Tačiau tam, kad balkonai būtų įstiklinti išties kokybiškai ir tarnautų ne vieną dešimtmetį, reikia pasirinkti tinkamas įstiklinimui sistemas ir atsispirti pagundai pataupyti renkantis pigiausius rinkoje gaminius. Taigi, kokių galimybių turi norintys įsistiklinti balkonus ir žiemą sutikti šiltai?

Kokios populiariausios balkonų stiklinimo sistemos?

Balkonus šiuo metu stiklina daugelis daugiabučių namų gyventojų, bet išskirti populiariausią balkonų stiklinimo sistemą nėra paprasta. Skiriasi ir žmonių poreikiai, ir reikalavimai statomiems ar renovuojamiems daugiabučiams bei kiek užtenka tam tikslui pinigų ir fantazijos.

Galima įvardinti tris pagrindines balkonų stiklinimo sistemas:

Berėmis balkonų stiklinimas naujos kartos sistemomis

Tokia sistema dar vadinama naujosios kartos sistema, nes ji lengva, moderni, kokybiška. Sistemos pagrindinis elementas – aliuminio rėme įtvirtintas vientisas stiklas, kuris padeda atskirti erdvę, yra laidus šviesai, tad į balkoną patenka 100 proc. šviesos. Tai labai aktualu rudenį ir žiemą, kai saulės ir taip labai stinga. Tad sistema leidžia sutaupyti ne tik šilumos, bet ir elektros. Beje, pasirinkus tokią sistemą, yra galimybė balkoną visiškai atverti – balkonas gali tapti puikia terasa, erdve, kurioje smagu leisti vakarus kvėpuojant grynu oru.

Berėmės sistemos gaminamos iš aukštos kokybės grūdinto stiklo, kurio praktiškai neįmanoma išdaužti. Berėmes sistemas renkasi turintys naujos statybos butus. Kartais balkonų stiklinimu pasirūpina pati statybas vykdanti kompanija. Tačiau sistema populiari ir rekonstruojant, atnaujinant senų daugiabučių balkonus, vykdant renovaciją.

Rėminės aliuminio sistemos

Jau ilgą laiką langai stiklinami naudojant rėmines aliuminio sistemas. Sistemų elementai gali būti stumdomi arba varstomi. Didžiausi tokių sistemų privalumai – tai ilgas eksploatavimo laikas, tvirtumas, lengva priežiūra, plačios stiklo parinkimo galimybės, papildomų elementų, pavyzdžiui, tinklelių nuo uodų tvirtinimo galimybė. Kalbant apie šių sistemų ilgaamžiškumą, paskaičiuota, kad jos apytiksliai apie 2-3 kartus tvirtesnės už medienos ar plastiko sistemas. Šios sistemos rėmų nereikia dažyti, valymui užtenka įprasto vandens su šlakeliu universalios skystos valymo priemonės. Greta įprasto galima komplektuoti tonuotą ar grūdintą stiklą.

Rėminės aliuminio sistemos puikiai išlaiko bet kokią temperatūrą, taigi jos tinkamos net ir atšiauriausiomis klimato sąlygomis, kur temperatūrų svyravimai – milžiniški. Norite originalesnės už baltą spalvos? Šiandien tai įmanoma, nes sistemos gali būti įvairių atspalvių – klientai gal pasirinkti iš plačios paletės.

Beje, tokios sistemos būna stumdomosios arba varstomosios. Stumdomoji – pranašesnė, nes nesumažina balkono erdvės, neapriboja jame laikomų baldų ar daiktų gabaritų. Pastarųjų paprastesnė ir priežiūra, nes jas galima išmontuoti.

Balkonų įstiklinimas plastikinių langų sistemomis (plastiku)

Kaip viena iš galimybių pateikiamas ir balkonų stiklinimas Šiauliuose plastikinių langų sistemomis. Didžiausias jos privalumas – labai geras šilumos izoliavimas, todėl tokios sistemos pasirinkimas su kaupu pasiteisins butuose, kuriuose labai šalta. Taip pat, toks pasirinkimas pasiteisins tiems, kurių butai maži ir kurie nori turėti erdvę, prilygstančią dar vienam kambariui – darbo kampeliui, erdvei žaisti vaikams, sandėliukui ir t. t. Tačiau, kalbant apie šilumą, vasarą sistema gali pasirodyti kaip trūkumas, nes bute trūks šviežio oro, prasčiau vyks cirkuliacija, todėl langus reikės laikyti nuolat atvertus arba paieškoti kitų sprendimų. Sistema nelabai tiks ir tiems, kurių balkonuose erdvės labai mažai, nes plastikiniai langai erdvę dar labiau sumažins. Vienas labai didelis privalumas – kad ši sistema, lyginant su dviem aukščiau aprašytomis, yra pati pigiausia. Taip pat, ji puikiai izoliuoja ir garsą.